Jakie buty zabrać ze sobą na majówkę

Wielkimi krokami zbliża się wiosną, najwyższa pora zaplanować już na przykład pierwszy długi majowy weekend. To właśnie wtedy pogoda już zwykle dopisuje, zatem mniejsze i większe wycieczki stają się okazją do założenia kobiecych wiosennych stylizacji. Co włożyć do swojej walizki na aktywny majówkowy weekend gdzieś w Europie? Na jakie buty postawić?

Wygodne damskie buty na majówkę

Modne buty dla kobiet, które z pewnością można polecać z myślą o majówce to wygodne sportowe obuwie. Nie oznacza to wcale, że całą majówkę trzeba spędzić w dresach i sportowej kurtce. Współczesne trendy dopuszczają zakładanie sportowych butów tak naprawdę nawet do kwiecistych sukienek czy spódnic. Sportowe obuwie fantastycznie wygląda w połączeniu ze spódnicami z tiulu i koronki. To właśnie tak stylowo można zwiedzać ulice europejskich miast, trzymając się naprawdę z daleka od mało interesujących stylizacji. W końcu majówka gdzieś w Europie to spore wyzwanie dla wszystkich fashionistek.

Obuwie na koturnie

Czasem kobieta chce postawić na buty dodające optycznie wzrostu i wybiera coś innego niż płaskie baleriny czy sneakersy. To świetnie sprawdzą się na przykład modne espadryle na słomianym lub sznurkowym koturnie. To bardzo stylowe i wygodne buty do chodzenia na co dzień, które mogą stać się prawdziwą perełką w szafie. Na majówkę będą jak znalazł, bo chociaż są dosyć przewiewne, to nadal są butami pełnymi dobrze chroniącymi stopy przed majowym chłodem.

Majówka na plaży

Jeżeli majówka ma być spędzona gdzieś na plaży to damskie buty godne polecenia na tą okazję to bez wątpienia wygodne płaskie sandałki ze skóry. Tak zwane rzymianki to klasyka gatunku i warto wprowadzić taką parę do swojej szafy. To piękne i bardzo wygodne buty, które najczęściej są wykonywane ręcznie ze skóry naturalnej.