Jak wybierać buty dla niemowlaka?

Zakup pierwszych butów dla niemowlaka często spędza rodzicom sen z powiek, gdy tylko pojawiają się pierwsze oznaki tego, że ich maluszek zamierza zacząć samodzielnie chodzić. O czym warto pamiętać wybierając obuwie dla takiego malca?

Kiedy kupować pierwsze buty dla malucha?

Z zakupem butów dobrze wstrzymać się do momentu, aż dziecko faktycznie zacznie chodzić, czy to samodzielnie czy z pomocą dorosłych. Do tego czasu najwłaściwsze będzie zakładanie miękkich i oddychających skarpetek czy po prostu zastawianie bobasa z bosymi nóżkami. Nie warto zbyt wcześnie krępować stóp, nawet w najwygodniejszych butach.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze obuwie dla niemowlaka?

Po pierwsze, zawsze należy pamiętać o tym, żeby nie zakładać dziecku używanych butów, może to bowiem prowadzić do nabywania dysfunkcji stóp po poprzednim właścicielu. Ponadto, najlepiej kupować buty lekkie i miękkie, o bardzo elastycznej podeszwie, ale jednocześnie takie które będą odpowiednio trzymały stopę malca. Również rozmiar powinien być perfekcyjnie dobrany, dlatego na zakupy zawsze powinno zabierać się malucha, aby przymierzyć but na jego stopie.

Wygoda dla dziecka, ale i wygoda dla rodzica

Obuwie ma być oczywiście komfortowe i wygodne dla dziecka, ale również rodzic powinien zadbać o swoją wygodę. Może zrobić to na przykład poprzez kupno butów bez sznurówek, ubieranych za pomocą wsuwania czy zapinane na rzepy- może to bowiem bardzo ułatwić wychodzenie z domu, szczególnie jeśli dziecko niekoniecznie chce współpracować. Warto spojrzeć na przykład na buty Adidas dla dzieci, gdzie znaleźć można wiele, różnorodnych modeli. Wiadomo, że dzieci dość lubią się brudzić, dlatego lepiej też wybierać gładkie modele bez zakamarków, które skutecznie i z łatwością da się wyczyścić.