Co musisz wiedzieć o klapkach do pracy

Niezbędnym wyposażeniem pracowników wielu zawodów jest odpowiednie obuwie robocze, które wykorzystują oni do poruszania się w obrębie zakładu pracy. W przypadku profesji, które wymagają bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem i zachowania sterylności, właściwym typem takiego obuwia są klapki robocze. 

Czym są klapki robocze?

Jest to specjalny rodzaj butów o grubej podeszwie wykonany z mocnego, nieprzemakalnego materiału (np. z gumy, bądź ze skóry). Buty takie nie posiadają sznurówek and rzepów, gdyż zakłada się je po prostu wsuwając stopę do środka. Obuwie jest utrzymywane na nodze za pomocą materiałowego paska, który opina stopę od tyłu.

Gdzie i przez kogo używane są klapki robocze?

Ten typ obuwia noszony jest przez pracowników zakładów, w których czystość jest priorytetem dla funkcjonowania przedsiębiorstwa i świadczenia przez nie usług. Klapki używane są przykładowo przez pracowników szpitali, a zatem lekarzy, pielęgniarki, położne, czy personel zajmujący inne stanowiska. Również osoby zatrudnione w niepaństwowych zakładach opiek zdrowotnej zobowiązane są do posiadania takich butów i noszenia ich w godzinach pracy. Profesje, które sprowadzają się do przygotowywania i wydawania posiłków i napojów też wymagają użycia obuwia tego rodzaju. Wynika z tego, że kucharze, piekarze, pomoc kuchenna, czy nawet pracownicy przydrożnych budek z jedzeniem powinni być wyposażeni w klapki robocze.

Gdzie i przez kogo używane są klapki robocze?
źródło: Bhp-Gabi

Gdzie można je kupić?

Klapki robocze można zakupić w sklepach medycznych i sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów BHP. Wiele z takich miejsc posiada własne strony internetowe, gdzie również możliwy jest zakup ich produktów.