Z czym nosić oksfordki?

Oksfordki damskie to obuwie, po które najczęściej od kilku lat sięga większość dojrzałych kobiet. Eleganckie, dobrze wykonane obuwie stanowi bowiem świetną alternatywę do szpilek w eleganckich stylizacjach. Nawet młode dziewczyny polubiły to obuwie za to, iż można je łączyć z naprawdę różnorodnymi ubraniami. Z czym prezentują się one najlepiej? Podpowiedź poniżej.

Lekkie, eleganckie i komfortowe

oksfordki damskie


Oksfordki damskie można znaleźć w większości znanych sklepach obuwniczych. Jednak nie wszystkie nadają się do tego, by uczynić z nich obuwie, które sprawdza się w każdych okolicznościach. Nie warto więc kupować butów wykonanych z cienkiego materiału, który absolutnie nie sprawdzi się przy typowo jesiennej pogodzie. Lepiej zainwestować w modele skórzane, precyzyjnie wykonane, pochodzące od naprawdę sprawdzonych marek. Dzięki temu tego typu obuwie posłuży paniom nie tylko przez jeden sezon.

Z czym oksfordki damskie wyglądają najlepiej?


Zarówno eleganckie, jak i casualowe stylizacje z oksfordkami prezentują się naprawdę świetnie. Buty te bowiem można założyć do eleganckiego garnituru, dopasowanej sukienki, jak i do jeansów i t-shirtu. Najlepiej jednak prezentują się w zestawie z chinosami i z efektowną koszulą. Taki stylowy, lekki look idealnie sprawdza się do pracy, jak i poza nią (np. na wycieczkach poza miasto). I co najważniejsze, w takim zestawie młode i starsze panie prezentują się naprawdę dobrze.