Z czym nosić botki płaskie zamszowe?

W ostatnim czasie naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się botki płaskie zamszowe. Jest to uniwersalne obuwie, które można założyć na różne okazje.

Jak nosić botki płaskie?


Na uwagę zasługuje fakt, że jest to klasyk w garderobie damskiej. Najlepiej sprawdzą się w sezonie jesienno-zimowym, ale z powodzeniem można ich używać także latem. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że botki płaskie zamszowe przez długi czas będą wyglądać pięknie, a do tego zachowają oryginalny kolor. Warto dodać, że botki komponują się dobrze nie tylko z sukienką, ale również ze spodniami. Wybór botków jest naprawdę bardzo duży, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem modelu do swoich preferencji.

Pielęgnacja zamszowego obuwia


Zamsz to jednak wymagający materiał i warto o tym pamiętać. Dlatego od razu lepiej kupić wysokiej jakości środki pielęgnacyjne, dzięki którym czyszczenie obuwia będzie komfortowe. Zabrudzenia z cholewki można usunąć przy pomocy gumki do zamszu, która jest absolutną podstawą. Można ją kupić w stacjonarnych sklepach obuwniczych lub internetowych. Jest bardzo tania i przydatna, dlatego dobrze ją posiadać. Impregnat do zamszu w sprayu to kolejna rzecz, która będzie potrzebna. Impregnat pomaga zabezpieczyć buty przed wodą oraz innymi czynnikami zewnętrznymi, które mają negatywny wpływ na obuwie. Do czyszczenia zamszowego obuwia przyda się także wilgotna ściereczka. Najbardziej zabrudzone miejsca wystarczy przetrzeć taką ściereczką. Pod żadnym pozorem nie należy czyścić botków pod wodą, ponieważ zamsz jej nienawidzi.