Jak wybrać białe baleriny?

Białe baleriny są już od wielu lat w modzie. Powinny znaleźć się w każdej garderobie, bo można je swobodnie łączyć z ubraniami w różnych stylach. Wybór tego typu obuwia jest bardzo duży. Z tego powodu ważne jest, by poświęcić odpowiednio dużo czasu na znalezienie najlepszych balerin. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Co jest najważniejsze?

Rozmiar butów

Niezależnie od rodzaju butów najważniejsze jest wybranie odpowiedniego ich rozmiaru. Chodzi o to, by obuwie nie cisnęło ani nie spadało samo ze stóp. Białe baleriny pod tym względem nie są wyjątkiem. Bardzo ważne jest, by odpowiednio je dopasować do wielkości stóp tak, by buty leżały dobrze. W miarę możliwości najlepiej jest je przymierzyć, by upewnić się, że but dobrze leży. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak daleko sięga materiał zakrywający palce. Powinien on zasłaniać je na całej długości tak, by przerwy pomiędzy palcami nie były widoczne. Trzeba też podkreślić, że białe buty mogą optycznie powiększać stopę, więc lepiej prezentują się w małych rozmiarach. Baleriny zwykle nosi się na gołe stopy lub na cienkie rajstopy. Nie należy więc specjalnie kupować zbyt dużego obuwia, by zmieścić pod nie grube skarpetki. Na pewno to dodatkowe miejsce się nie przyda.

Materiał

Do produkcji białych balerin najczęściej wykorzystuje się materiały skóropodobne. Są one tanie, dość wytrzymałe i estetyczne. W zależności od pomysłu producenta mogą one być matowe lub błyszczące. Rzadziej spotyka się obuwie zamszowe, z naturalnej skóry albo nawet z tworzywa. Niezależnie od rodzaju materiału warto upewnić się, że nie będzie on powodował żadnych podrażnień skóry. Szczególnie trzeba uważać, wybierając buty z nieprzewiewnego tworzywa. Na lato ciekawą propozycją mogą być baleriny wykonane z materiału z ażurowym wycięciem. Pozwala on na przepływ powietrza, więc buty są wygodne nawet latem i podczas ciepłej wiosny.

Rodzaj obcasa

Baleriny mogą być wyposażone w niewielki obcas. Zwykle nie przekracza on 3 cm. Jest to odpowiednia wysokość dla większości osób. To tzw. zdrowy obcas, który jest dobry dla kręgosłupa. Buty na wyższym obcasie zwykle są już nazywane czółenkami. Szczególnie dużą popularnością cieszą się baleriny na całkowicie płaskim obcasie, które umożliwiają wygodne chodzenie w nich, a nawet bieganie. Ciekawie prezentują się także balerinki na koturnie. Są one wygodne, ale równocześnie sprawiają, że sylwetka wydaje się szczuplejsza. Ich używanie może dodać kilka centymetrów, ale bez konieczności uczenia się poprawnego chodu na obcasach.