Kurtki damskie — wskazówki dotyczące wyboru

Żadne mrozy nie są w stanie zatrzymać Cię w domu, jeśli masz ciepłą i ładną kurtkę. A jeśli jej nie masz, nasz artykuł jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Dziś podpowiemy, jak dobierać odpowiednie kurtki damskie, które zapewnią ciepło przez cały sezon zimowy.

Teraz w sprzedaży wiele różnych ubrań wierzchnich dla kobiet i mężczyzn, ale nie wszystkie z nich mogą zapewnić ciepło w chłodne dni. Porozmawiajmy o tym, co powinno być wysokiej jakości kurtką zimową dla kobiet, abyś mogła czuć się w niej ciepło i komfortowo.

Po pierwsze, musi być ciepła

Ta jakość odzieży, w większości przypadków, zależy od materiałów izolacyjnych, a raczej — ich właściwości. Wśród opcji budżetowych jest popularny sintepon — dobrze grzeje, jest tani, ale praktycznie nie przepuszcza powietrza, a także szybko traci na jakości. Modele w średnim przedziale cenowym są ocieplone naturalnym puchem lub bardziej nowoczesnym hollofiberem. Kurtki damskie puchowe mają wysokie właściwości termiczne, ale wymagają skomplikowanej pielęgnacji i mogą powodować alergie. Ponadto puch, podobnie jak sintepon, jest higroskopijny, co oznacza, że przy deszczowej lub wilgotnej pogodzie w kurtce puchowej, lub sinteponowej ryzykujemy zamarznięcie. Za najlepszą uważa się izolację termiczną taką jak prima-loft czy tunsilate. Utrzymują ciepło tak samo, jak naturalne materiały, ale jednocześnie innowacyjne włókna zatrzymują wodę i są oddychające, co jest szczególnie ważne dla kobiet, które są aktywne przez cały dzień.

Po drugie, powinna mieć właściwości praktyczne

Jest to lekkość, odporność na zużycie i różne funkcje ochronne charakterystyczne dla tkaniny zewnętrznej. Tkaniny syntetyczne takie jak nylon i poliester są uważane za najtańsze w swoim segmencie. Produkty z nylonu i poliestru są bardzo trwałe i zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem, ale szybko mokną w deszczu i nie odprowadzają pary wodnej, więc są bardzo gorące do noszenia w pomieszczeniach lub w środkach transportu publicznego. Droższe są modele bawełniane.

Bawełna, z której wykonana jest zewnętrzna warstwa kurtki damskiej, ma właściwości termoizolacyjne i zapobiega powstawaniu „efektu cieplarnianego”, ale jest też oddychająca i odporna na wilgoć. Może być również wykonana z membrany. Materiał nowej generacji o specjalnej strukturze, który jest oddychający, wiatroszczelny i wodoodporny. Należy jednak pamiętać, że modele te będą utrzymywać ciepło tylko w połączeniu ze specjalnymi izolatorami i odpowiednio dobranymi podstawowymi elementami garderoby.

Po trzecie, musi być wygodna

Wiele osób zaleca wybieranie na zimę nieco luźniejszych fasonów, ponieważ przyczyniają się one do powstawania kieszeni powietrznych, co wyraźnie zwiększa właściwości termoizolacyjne. Zwróć również uwagę na ważne szczegóły, takie jak kaptur, kieszenie, elastyczne paski i wzmocniony centralny zamek błyskawiczny dla lepszej ochrony przed zimnem. Dużym plusem jest anatomiczny krój łokci, ponieważ grube tkaniny, które „marzną” w chłodne dni, stają się mniej elastyczne i mogą utrudniać poruszanie się danej osoby.