Buty Atlas – solidne obuwie do pracy

Obuwie robocze to podstawowy element każdej odzieży roboczej. Chroni nie tylko stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed substancjami żrącymi i toksycznymi oraz narażeniem na działanie ekstremalnych temperatur. Wybierając buty robocze Atlas, należy wybrać je w zależności od zakresu pracy. Pozwala to nie tylko uniknąć zagrożeń, ale przede wszystkim gwarantuje komfort pracy. Ponieważ buty robocze często nosi się przez cały dzień, bardzo ważne jest, aby były wygodne.

Buty Atlas – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia roboczego? Pracodawcy muszą ocenić ryzyko, na jakie narażeni są pracownicy podczas wykonywania swojej pracy. W zależności od tego, czy praca odbywa się w magazynie, czy w zimnym środowisku pracy, pracodawca powinien wybrać możliwie najlepsze obuwie robocze. Buty Atlas z bhp-gabi.pl można nosić przez cały dzień, a odpowiednie obuwie robocze, powinno zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale także musi być wygodne i sprawiać, że pracownicy powinni czuć się dobrze. Pracownicy są bardziej produktywni, gdy noszą bezpieczne, wygodne obuwie robocze, które pozwala im na swobodne poruszanie się. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy pracodawcy mają dużą swobodę w wyborze odpowiedniego obuwia roboczego.

buty atlas z wysoką cholewką

Różne rodzaje obuwia roboczego

Najbardziej podstawowa klasyfikacja obuwia ochronnego opiera się na ich budowie, a dokładniej na wysokości cholewki. Wyróżnić można półbuty (które nie zakrywają kostki) – obejmują także sandały, buty trzewiki (w których cholewka zakrywa kostkę) oraz wysokie buty, czyli np. buty do kolan i buty z przedłużoną cholewką powyżej kolana.

Klasy obuwia pracowniczego dzieli się na trzy rodzaje: obuwie ochronne (S – bezpieczne), obuwie ochronne (P – ochronne) i obuwie robocze (O – profesjonalne). Różne klasy zapewniają pracownikom różne stopnie ochrony. Główną różnicą jest obecność lub brak ochronnego podnoska, który chroni palce pracownika.